Astım Hastası Olan Evde İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Astım Hastası Olan Evde İlaçlama, aslında çok mühim bir konu olmasına karşın pek fazla bilgi bulunmadığı için bu konuda bir makale yazmayı uygun gördük. Kanser hastası olan evde ilaçlama ile birlikte astımlı hastaların bulunduğu mekanın ilaçlanması oldukça hassastır. Astım, bronşit ve kanser hastaları çabuk tıkanan ve çok hassas bir yapıya sahip oldukları için ağır kokulu ve uçucu özelliği olan ilaçlar kullanılması durumunda ciddi hayati risk geçirirler.

Astım hastası olan evde ilaçlama böcek türüne bağlı olarak kokusuz yada jel böcek ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Astımlı olan evde ilaçlama yaparken aşırı hassas davranmak ve kokusuz olsa bile hava yolu ile yoğunlaşıp uçucu etki gösteren ilaçlar kullanılmamalıdır. Özellikle sıcak yaz dönemlerinde oda ısısının hayli yüksek olması kanser hastası olan evde ilaçlama uygulamasını hayli zorlaştırır.

Böcek şikayetleri aslında astım, bronşit ve kanser türlerini tetikleyen en zararlı türler olduğu için bu böceklerin mekanlardan arındırılması şarttır. Hamam böceği, gümüş böceği, akrep, sinek benzeri haşerelerin yok edilmesi için kokusuz ilaçlar ve jel hamam böceği yemleri kullanılarak evde ilaçlama yapılabilir. Ancak bir türlü baş edilemeyen toz ve beyaz nem böcekleri, mite, mayt, tahta kurusu, ağaç kurdu gibi kokusuz ilaçlar ile yok edilemezler.

Zararlı haşereler için hem uygulama şekli hemde kullanılacak böcek ilaçlarının yoğun öldürücü etkisi düşünülünce astımlı ve kanserli hastaların mekandan uzaklaştırılması zorunlu hale gelir. Yatalak olmayan hastalar bu tür ilaçlama yöntemlerinde ilaçlama bitip ev havalandırıldıktan ve temizliği yapıldıktan sonra ancak girebilir. Zorunlu olmadıkça az kokulu ve koku içeren ilaçların kullanılmaması gerekir. Aksi durumda çok iyi hazırlık yapılarak ilaçlama ve sonrasında temizlik gerekir.

Böcek İlaçları Astım Ve Kanseri Tetikler Mi?

Bilinçsiz kullanılan ve tedbir alınmadan yapılan bazı böcek ilaçları insanlar için ciddi risk içerir. Bu nedenle böcek ilaçlama yapan ekip profesyonel ve donanımlı olmak zorundadır. Bireysel olarak market ve zirai ilaç satan yerlerden gelişi güzel böcek ilacı alınarak astım hastası olan evde böcek ilaçlama yapmaya kalkışmak ciddi risk potansiyeline sahiptir. Haşere ilaçları uzman kişiler tarafından hazırlanıp yine uzman ilaçlama personel tarafından yapılmalıdır.

Koruyucu tulum, eldiven, maske ve gerekli tüm tedbirler alındıktan sonra evde ilaçlama yapılması şarttır. Özellikle piyasada yasaklanan ve satışına izin verilmeyen kimi böcek ilaçlarının neden olduğu kanserojen etki çoğu kimse tarafından bilinen bir durumdur. Kokusuz ilaçlar ve jel böcek ilaçları sağlık açısından daha düşük tehdit oluşturan içeriğe sahiptir. Ancak bazı ilaçlar asla amatör ve tedbirsiz olarak kullanılamazlar.

Böcek ilaçları astım ve kanseri tetikler mi? sorusu aslında çok önemlidir. Kontrolsüz satılan ve kullanılan ilaçlar elbette ciddi tehdit nedeni olabilmektedir. Astım Hastası Olan Evde İlaçlama ile kanser hastası olan evde ilaçlama mutlaka uzman ilaçlama firmaları tarafından kokusu ilaçlar kullanılarak yapılmalıdır. Jel hamam böceği ilaçları ile hiç koku yapmayan bazı kokusuz haşere ilaçları astımlı ve bronşitli hasta olan mekanlarda uygulanmalıdır.

Ancak her zaman çok düşük böcek öldürücü etkiye sahip kokusuz ilaçların kullanılması mümkün olmamaktadır. Bu gibi durumlarda daha yüksek böcek öldürücü kimyasal özelliğe sahip haşere ilaçları kullanılmak zorunda olduğu için astım ve kanserli hasta olan evde ilaçlama öncesi bu kişiler başka bir mekana yerleştirilmelidir. Böcek ilaçlama bundan sonra yapılmalıdır. Gerekli havalandırma, temizlik yapılıp mekan tam olarak steril olduktan sonra ertesi gün eve gelmelerinde sakınca yoktur. Çıyanlar Nasıl Yok Edilir? yazımıza göz atmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.