Arılar Nereden Gelir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Arılar Nereden Gelir? evlere ve binaların tavan aralarına sıkça kovan ve petek yaparlar. Eşek arıları ile diğer yaban arısı çeşitleri niye bu bölgeleri kendilerine yaşam alanları olarak seçer? çoğu insan bunun sebebi hakkında merak içindedir. Arılar nereden gelirler? yaşam alanlarımıza girerek rahatsızlık veren arıların yaşam bölgeleri yeşillik ve ağaçlık alanlar olarak dikkat çeker. Arı ilaçlama en fazla yaz aylarında talep görür.

Doğal alanlarda bulunmalarına rağmen çeşitli bölgelerde kendilerini korumak ve üremelerini sağlamak için yuvalanırlar. Ağaç kovukları, duvar araları, çatı arası, balkon ve pencerelerin panjur mekanizması içinde insanların yaşamına müdahil olur. Yaban arısı çeşitleri zaman zaman insanları sokarak onların korku duymasına ve çeşitli riskleri yaşamalarına sebep olmaktadırlar.

Binalara arılar nereden gelirler? bunun anlaşılması için arıların çeşitli besinlere ciddi şekilde ilgileri olduğu bilinmeli ve şekerli meyve özlü hatta etçil gıdaların atıkları bile arıları kendilerine çekmek için yeterlidir. Örneğin sulu meyvelerin şekerli kalıntıları, kan, ve et gibi besinler ile hayvan leşleri su birikintileri gibi alanlara çok fazla gelen arı türleri çatı aralarında kendilerini tehlikelerden korumak için yuvalanır.

Daha çok yağışlı ve kış dönemlerinde ısı kontrolünü sağlamak için koloni kurmak amacı ile gelerek yuva yapar. Zaman içinde bir kaç yüz yaban arısının sayısı on binler ile ifade edilecek oranda çoğalmaya başlayacaktır. Bundan sonra insanların ciddi şekilde risk altında kalmasına hatta sokularak ölümcül risklere düşmelerine sebep olurlar.

Yaban Arıları Kaç Petek Yapar?

Arılar Nereden Gelirler ve çatı aralarını yada insanların binalarını neden tercih ederler. Merak eden çoğu insan arıların savunma ve üreme amaçlı olarak sakin bölgeleri tercih etmesini anladıkları zaman aslında bu canlıların son derece zeki ve mühendislik harikası algıları karşısında şaşırıp kalmaktadır.

Yaban arıları kaç petek yapar bir bölgede birden fazla arı peteği olur mu? şeklinde çok fazla soru ile karşılaşan firmamız bu konuya kısaca değinmenin yararına inanmaktadır. Kiremit altları ve pencere kenarları ile tavan arasında sıkça arı yuvası görülür. Alanın kısıtlı imkan barındırılması ile genelde buldukları boşluğa petek yapan eşek arıları çatı arasında birden fazla bölgede kovan yapmakta değişik bölgelerde üremeye başlamaktadır.

Apartmanlara arılar nereden gelir? iyi anlaşıldığı takdirde mücadele daha kolay olacaktır. Arıların aslında yaşam döngüsünü sağlıklı bir biçimde sürdürmek için çatı arası gibi bölgelerde yuvalandıklarını bilmek gerekir. Ancak çeşitli engellemeler ve ilaç sıkılan peteğin yaşama elverişli olmaktan çıkması yüzünden değişik yerlere yeni petek örmeleri en sık görülen durumlardır. Arılar ile mücadele bireysel olarak imkansıza yakın olduğu için boşa zaman ve maddi kayıplara girmek gereksizdir.

Eşek arıları çok kolay şekilde yaşam alanı seçerek bir bölgeden başka bir alana yuvalarını taşıyabilir. Arı üremesini engellemek için öncelikle arıların yaptığı petekten kurtulmak gerekir. Arı giren mekan kapsamlı bir ilaçlama ile tam olarak tutularak arılardan ancak kurtulmak mümkün olmaktadır. Arılar Nasıl Ürer? yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.