Arı İlaçlama Şirketi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Arı ilaçlama Şirketi yaban arıları ile mücadele için yaz dönemlerinde sıkça ilaçlama desteği verir. Arı ilaçlaması yapan ekiplerin yeterli donanım ve tecrübeye sahip olmaları bilinçli olarak arı ilaçlama hizmeti vermeleri zorunluluktur. Arılar genel olarak on altı ile yirmi sekiz mm arası boylara sahiptirler. Arı tüylü ve zar kanatlı familyasına bağlıdır. Arıların vücut yapısı üç ana kısımdan oluşur. Bu kısımlar baş, göğüs ve karın kısımlarıdır. Dünyamızda çiçeklerin var olduğu tüm alanlarda görülürler.

Bu sebeple yeşil alanlara yakın bölgelerde evlerin çatılarına ve balkonlara zaman, zaman arı peteği yaparak insanlara tedirginlik ve problem olurlar. Arıların en fazla bilinen cinsleri bal arısı, yaban arısı, çömlekçi arısı, tarla arısı dır. Arıların vücutlarında koku almaya ve dokunmaya yarayan antenler mevcuttur. Bal arıları insanların şifa kaynağı balı üreten önemli bir böcektir. Ancak yaban arıları ve eşek arısı bu tür bal yapmazlar. Ayrıca bal arılarına saldırıp topluca bu arıları öldürür ve balı çalarlar.

Arıların Yapısı Ve Üremesi

Dişi arılarda ise ayrıyeten karınlarında bulunan ve yumurtlamayı sağlayan yumurtlama borusu bulunmaktadır. Arıların olgunlaşma süreci üç aşamadan oluşmaktadır. Sırası ile yumurta aşaması, larva ve koza aşamalarıdır. Bizlerin bildiği petekleri oluşturan bal mumunu ise işçi arılar yaparlar. İşçi arıların karınlarındaki halkalarda bulunan bezlerden salgılanan bal mumları sayesinde altıgen şekle sahip olan petekler ortaya çıkmaktadır. Dil uzuvları emici bir yapıya sahiptir ve çiçeklerden topladıkları polenlerle bal özünü oluştururlar.

Arıların insanlara zararları iğneleriyle sokmalarıdır. Arı ilaçlama esnasında mutlak suretle profesyonel ekipmanlara yer verilmelidir. Arılar ile mücadele edilirken kesinlikle profesyonel olan arı ilaçlama şirketleri ile irtibata geçilmelidir. Amatör olarak yapılan ilaçlamalar sonucu toplu olarak arı saldırıları görülebilmektedir. Koloniler halinde saldırdıkları kişilerin ölümlerine dahi sebep olabilirler. Arı ilaçlama yapılırken özel yapılmış koruyucu olan giysiler kullanılmalı ve ilaçlama ULV yöntemi ile yapılmalıdır. Arı İlaçlama Şirketi donanımlı olmalıdır. Alman Hamam Böcekleri yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.