Arı İlaçlama Şirketi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Uçan haşere türleri içinde yer alanlar zehirli böcekler içinde insanların oldukça çekindiği bir türdür. Arıların zararlarından korunmak için Arı İlaçlama Şirketi ile görüşerek arılara karşı ilaçlama yaptırmak gerekir. Arılar ile mücadele olası arı saldırıları ve arı sokması gibi istenmeyen durumların yaşanmaması için arı görülen yerlerde mutlaka yaptırılması gereken bir hizmettir. Evde arı ilaçlama hem çocukların hemde tüm aile fertlerinin arıların saldırısına maruz kalmamaları için tek yoldur.

Eşek arıları, arı çeşitleri arasında en saldırgan olan tür olup birden fazla arı sokması bazen hayati tehlikelerin yaşanmasına neden olabilmektedir. Apartmanda arı kontrolü en fazla yapılan arı mücadele hizmeti olup özellikle balkan ve çatı araları arıların kovan yapmasına en uygun alanlardır. Arıların yok edilebilmesi için arı yuvası olan mekanda kokulu arı ilaçlama yapılmalı ve arıların etkisiz hale getirilmesi gerekir. Sonrasında ilaçlama yapılan alandaki arı kovanı imha edilerek ortamdan kaldırılmalıdır.

Arı İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Eşek arıları ve diğer arılar ilaçlanması en zor haşere türleri arasında yer alır. Diğer böcekler gibi belirli bir yerde durmazlar ve çatı araları başta olmak üzere binaların terasları yada balkonlarına kovan yaparak insanlar için tehlike saçarlar. Arı ilaçlama yöntem olarak kapalı ve açık alanlarda sisleme şeklinde elektrikli cihazlar ile yapılırsa daha güvenli ve çabuk sonuç alınır. Çatıda arı kovanı imhası en fazla yapılan yöntemdir. Arıların büyük bir bölümü çatı içlerine ve tavan aralarına yuva yaparak zaman içinde sayıları binler ile ifade edilir bir hale gelmektedir.

En etkili arı ilaçlama şekli dumanlı yöntem olarak öne çıkar. Açık bölgelerde mümkünse spreyli yöntemle ilaçlama yapılabilir. Kokulu ve yakıcı böcek ilaçları sayesinde arıları kapalı alanlarda yarım saat gibi kısa bir sürede imha ederek arı kovanının alınıp yok edilmesini sağlamaktadır. Amatör arı mücadelesi yapan kişilerin evde arı ilaçlama yapması tehlikeli ve çok yanlış olup insanların ve kendisinin canını tehlikeye atmak anlamına gelir.

İlaçlama İle Arılardan Kurtulabilir Miyim?

Arıların yok edilmesi için bilinçli ve Garantili Arı İlaçlama Şirketi ile çalışılmalıdır. Arıların neden olduğu tehlikeler kalıcı olarak ortadan kaldırılmalıdır. Profesyonel ilaçlama ekipleri arılar hakkında gerekli bilgi ve eğitime sahip ekiplerdir. Olası arı saldırısı ve arı sokması gibi durumlarda bile sakinliğini koruyarak arılar ile mücadele etmek şarttır. Arı ilaçlama için giden ekipteki eleman özel tulum ve maske takmalı ayrıca ellerinde koruyucu eldiven bulunmalıdır.

Arılar kızdırıldığı zaman son derece saldırgan olurlar. En küçük açıklık buldukları insan tenini hemen algılayarak bu bölgeden sokar ve bazen ölümcül sonuçlara sebep olabilirler. Bilinçli bir ilaçlama ile tek sefer ilaçlama yapılarak arılardan kurtulmak mümkündür. Arılar, Arı İlaçlama Şirketi yardımı ile imha edildikten sonra mutlaka arı kovanı bulunduğu yerden çıkarılarak imha edilmelidir. Arı kovanı içinde bulunan binlerce arı larvası ve ana arı yok edilerek her sene arıların aynı yerde üremeleri önlenerek arı şikayetine son verilmelidir.

Arı ilaçlama yapmak için donanımlı ve tecrübeli olmak şarttır. Basit ve bireysel olarak arı ilaçlama yapmaya çalışmak çok tehlikeli olup yapılacak bir hata ile onlarca arının saldırısına maruz kalınıp ölümle sonuçlanan acı durumlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle mutlaka özel ilaçlama ekiplerinden yardım istenmelidir. Arılar türlerine göre risk oranı değişik canlılardır. Bal arıları ile mücadele çok zorunlu olmadıkça yapılmaz. Ancak yaban arılarının tehlikesini önlemek için arılar ile mücadele şarttır. Arı İlacı bilinçli kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.