Arı İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Haşere mücadelesinde Arı İlaçlama daha farklı bir konuma sahiptir. Arılar tehlikeli olduğu için arıların türlerine göre tutum içinde olunması gerekir. Arı mücadelesi insanlar açısından hemde doğa düzeni bakımından önemli bir özelliğe sahiptir. Yaban arısı ilaçlama insanların en fazla talep ettiği ilaçlama türü olup bilinçli mücadele gerekir. Arıların kovanlarını çatı içleri, kiremit altları, tavan arası ve panjur, klima, aspiratör borusu ve duvar boşlukları gibi pek çok bölgeye petek yapmaları mücadeleyi güçleştirir.

İnsanları sokmaları yüzünden ciddi rahatsızlık ve tehdit oluşturmaktadır. Arı peteği çıkarma basit bir yöntem olmadığı için bu konuda hizmet veren arı ilaçlama firmaları özel eğitimli elemanlar ile hizmet vermelidir. Sadece ilaçlama yapılarak çoğu zaman arılardan kurtulmanın mümkün olamayacağı insanlara iyi anlatılmalıdır. Ekibimiz eşek arısı ilaçlama şikayetlerinin en fazla olduğu mekanların başında olan apartmanlar ve çatılarda en ulaşılmaz yerlere petek yapan arıların yok edilmesi için hizmet vermektedir.

Her Firma Arı İle Mücadele Edemez

Bilindiği gibi arı ilaçlaması zor bir hizmet şekli olup profesyonel arı ilaçlama ekiplerince yapılabilecek bir işlemdir. Çoğu arı mücadelesinde arı sokması yaşanmakta buda doğal olarak arı ile mücadele için herkesin cesaret edemeyeceği bir hizmet olduğunu ortaya koymaktadır. Arı mücadele firmaları yaban arısı ilaçlama hizmetleri yapan ekipler olup bal arıları için ilaçlama yapmazlar. Öncelikle bunun doğru anlaşılması sanki tüm arı çeşitlerini imha eden ekipler gibi anlaşılması yanlıştır.

Arı İlaçlama Hizmetleri zararlı arı çeşitlerinin imha edilip insanların ciddi tehlikelerden korunmaları amacına yönelik olup doğal ortamlardaki arılara zaten hiç bir müdahale edilmediği bilinmelidir. Arı mücadelesi ciddi bir iştir. Bireysel ve eğitimsiz olarak yapılması çok tehlikeli olup normal bir ilaçlama şekline oranla çok ciddi riskleri mevcuttur. Örneğin çatıda arı mücadelesi oldukça zor ve düşme tehlikesi çok fazla olan bir durum olup çatı arasında ve alçıpan tavan içlerinde arıların imha edilmesi için son derece profesyonel ekibin müdahale etmesi zorunludur.

Arıların Tehlikeleri

Arılar tehlike anında toplu saldırır ve buldukları en küçük açıklıktan rahatça sokarlar. Bu sebeple arı kontrol servisi her kesin yapabileceği bir uygulama değildir. Astek Böcek ilaçlama firması olarak arıların zararlarının önlenmesi ve arı sokmalarından şikayet eden insanların huzurlu bir yaşam sürebilmesi için zararlı böcek ilaçlama kapsamında Arı İlaçlama hizmeti vermektedir. Arıdan kalıcı olarak kurtulmanın en kestirme yolu arı kovanını yok edip o bölgenin etkili bir şekilde ilaçlanması gerekir.

Eşek arıları ile yabani arılar insanların evlerine girip çocuk ve hane halkını sokma neticesinde evde korkuyla yaşanmaya sebep olmakta çoğu zaman uykusuz geceler geçirilmesine yol açmaktadır. Arı İlaçlama Şirketleri insanlara saldırıp ciddi tehlikeler meydana getiren tehlikeli arıların zararlarını ortadan kaldırmak için eğitimi ve uzman ekiple mücadele verir. Koruyucu elbise ve ekipmanla yapılan bir ilaçlama türü olup zararsız arıların bilinçsizce öldürülmesi gibi bir uygulama yapmazlar.

Arı İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Arılar ile mücadele profesyonellik istediği için amatörce arı ilaçlaması yapmak çok büyük hata olur. Arı ilaçlaması nasıl yapılır? bunu biraz açalım. Özellikle kapalı alanlarda çok sayda arı petek içinde toplu yaşadığı için öncelikle bu alanın koruyucu elbise giyen deneyimli bir görevli tarafından tüm tedbirler alınarak dikkatlice ilaçlanması hem kendi
güvenliğini hemde bina ve ev sakinlerinin zarar görmemesi için gerekli tedbirleri alarak uygulama yapması şarttır. Arıların imhası için sadece ilaç sıkarak sorunun bitti denebilmesi için yeterli olmaz.

Öncelikle peteğe ulaşıldığı durumlarda petek dağıtılarak içindeki larvalar imha edilmeli çıkarılarak o bölge komple ilaçlanmalıdır. Profesyonel Arı İlaçlama daha sonra tekrar şikayet yaşanmaması için hemde insanların arı saldırısına maruz kalmaması için oldukça önemlidir. Arıların imhası bilinçli bir ekip tarafından yapılırsa uzun süre arıların o bölgeye gelmemesi için başlıca şartlardan biridir. Sisleme arı ilaçlama yöntemi çatı arası ve ulaşılması zor bölgeler için en etkili yöntemlerden biri olarak öne çıkar.

Arı İlaçlama Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bilindiği gibi yaban arıları ve bal arıları bitki özlerine ihtiyaç duyan haşereler olarak bilinir. Yaban arıları ve eşek arıları etçil de beslenen zararlı türler olup insanlara daha fazla saldırma özelliğine sahip bal arılarına oranla daha tehlikeli türlerdir. Eşek arısı ilaçlama ve yaban arısı ilaçlama zamanlama olarak sabah saatlerinde yapılması pek mümkün olamayacağı için öğleden sonra akşam saatlerinde yapılması arıların yuvalarına dönüş saatleri olması sebebi ile daha doğru olacaktır.

Ancak belirli bir saat şart olmayıp kalıcı özellikte arı imha yöntemi ile arıların imhası uzun süreli etki edebilmektedir. Arı ilaçlama zamanı daha çok bahar ve yaz dönemlerinde olsa da yılın her döneminde yapılan bir uygulamadır. Kış döneminde çok fazla arı şikayetleri görülmez. Bunun sebebi kışın çoğu arı kolonisi kış şartları nedeni ile telef olmakta petek içindeki arılar hayatta kalıp özellikle kraliçe arı gözetiminde arı larvaları olgunlaşarak bahar dönemlerinde yeni arı kolonisi olarak ortaya çıkmaktadır.

En İyi Arı Mücadele şekli

En Etkili Arı İlaçlaması buharlı yöntem ile yapılan ulv uygulama olup arıların çok daha kısa sürede yok edilmesi sağlanmaktadır. Arıların ilaçlama sonrası bir kaç gün ilaç yapılan ve peteğin imha edildiği bölgeye girip çıkmaları normal olup dışarıda olan arılar tekrar ilaçlama yapılan yere girse de kısa süre içinde kalıcı arı kimyasalı sayesinde etkisiz hale gelip insanlara zarar veremeden imha olacaktır. Arı ile mücadele mutlaka deneyimli ekipler tarafından yapılmalı amatör ve bireysel uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Hava giren her alana ilaç temas edeceği için diğer uygulama şekillerine göre çok daha etkili ve kalıcı özelliğe sahiptir. Arılar oldukça zeki bir yapıya sahip olup ulaşılması çok zor olan bölgelere petek yapar ve buralarda insanlara fark edilmeden kolayca çoğalarak sayılarını çok fazla artırırlar. Kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlara oranla çok daha ani etkili olup arıların etrafa dağılarak insanlara saldırmalarını önleme açısından daha ani etkiye sahip olup dumanlı arı ilaçlama yapılması tavsiye olunur. Mite İlaçlama hakkında bilgi için sayfaya gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.