Akrep Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Created with Sketch.

Evdeki Akrep Nasıl Yok Edilir? eve giren akreplerin tehlikesi nasıl önlenir? bu tür araştırma ve sorgular son derece fazladır. Zehirli akrep türleri ciddi anlamda risk saçar ve insanların korktuğu böceklerden en başta gelenlerdir. Bu nedenle olası akrep sokmasına önlem için akreplere karşı apartman ve dairelerde ilaçlama gerekir. Dış alanlarda ve bina bahçesinde önleyici tedbirler almazsanız evlere akrep girişi yaşanır. Eve giren akreplerin yok edilmesi için akrep ilaçlaması tek çıkar yoldur.

Akrepler nasıl yok edilir? evdeki akrepler ile mücadele donanımlı ekiplerce yapılmalıdır. Ancak akreplerin kesin olarak yok edilmesi için etkili ilaçlar birinci önceliktir. Ayrıca akreplerin bir an önce yok edilmesi için profesyonel bir ilaçlama olan sisleme yöntemin kullanılması gerekir. Akrepler dış bölgelerde nemli ve kurak ortamlarda yaşamayı sever. Akrep çeşitleri zehirli ve insanları sokarak ölümle sonuçlanan durumlara sebep olur.

Ülkemizde görülen akrep türleri hem görünüm olarak, hem de taşıdığı zehir nedeni ile çok fazla ölümcül zehir taşımaz. Ancak insanlar açısından akrebin görülmesi bile ciddi paniğe sebep olur. Akrepler, dünyanın her bölgesinde, her iklimde yaşama imkanı bulan tehlikeli böceklerdir. Nemli ve kurak iklimlerde yaşam süren akreplerin renk ve boy yapıları değişir. Akrebin sağlam vücudu adeta bir zırh gibi onu dış etkenlere karşı korur. Akreplerden korunmak için akreplerin giriş yaptığı yerleri iyi gözlemlemek ve kapatmak gerekir.

Dünya genelinde 1.750 civarında akrep çeşidi olduğu saptanmıştır. İnsanların evlerine giren akreplerin çoğu zehirli  olmasına karşın insanları sokup öldürecek  kadar fazla akrep yoktur. Akrep sokması hayati tehlike yaşamanıza neden olabilir bu nedenle akreplerden korunmak gerekir. Evinizin çevresinde varlığını tespit ettiğiniz bir akrep varsa, hemen akrep ile mücadele kapsamında akrep ilaçlama yaptırmalısınız. Bir mekanda birden fazla akrep olma riski insanlarda ciddi risk içerir.

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır?

Akrep Nasıl Yok Edilir? evde akrep ilaçlama nasıl yapılır? diyorsanız, sisleme akrep ilaçlama ve spreyli ilaçlama şeklinde akreplere karşı ilaçlama yapılabilir. Bireysel olarak akrep ile mücadele hem zor hem de olası akrep sokmalarına sebep olabilir. Şayet evinizde akrep görürseniz akrebi öldürmek için sert bir cisimle üzerine hızlıca vurmak akrebin ölmesine neden olur. Evde bebek ve çocuk olması ciddi akrep sokma riskine maruz kalmaya sebep olabilir. Bu sebeple akreplerin yok edilmesi şarttır.

Evin içine gizlenen akrebi bulmak hem zor, hemde akrebin birden fazla olma ihtimali vardır. Akreplerin saklanma bölgeleri çoğunlukla kapı dipleri, parke altı, dolap arkası ve karanlık, kuytu kırık, dökük yerlerdir. Bahçe ve yeşil alanlarda yığıntı yerlere saklanmayı seven akrep buralarda çıplak ayakla dolaşırken sokma eğilimi gösterebilir. Akreplerin gizlenmesine son derece uygun olan bu yerler oldukça tehlikeli ve insanların tehlikeye maruz kalmasına neden olur.

Evin içinde ise akreplerin gizlendiği yerler zor ulaşılan kısımlar olduğu için akrep ilaçlama servisi mutlaka ulv ilaçlama yöntemi ile yapılmak zorundadır. Akrepler özellikle bebek ve çocuklar için potansiyel tehdit demektir. Çünkü bebek ve küçük çocuklar ne olduğunu bilmediği için avuçlama ve ağzına götürme riski taşıyabilir. Akreplerden korunma amacı ile dış ortamlara toz akrep ilacı serpmek faydalı olabilir. Ancak evcil hayvan ve çocuklar için bu risk sebebi olabilir.

Kömürlük, odunluk, çalı altları, taş ve duvar arası ve ot yığınları olası akrep yaşam ve gizlenme yerleridir. Akrep çeşitleri daha çok karanlık, serin ve rutubetli bölgelere gizlenirler. Akreplerin bir özelliği de  karanlığı çok sevmeleri ve serin ortamları mesken edinmeleridir. Akrep sokması daha çok akrebin üzerine basmak, gece ve karanlık ortamlarda akreplerin bulunduğu yere yaklaşma sonucu akrep tehdit algılayarak sokma eğilimi sergiler. Bu nedenle akrepleri evin içinden ve bina etrafından kesin bir şekilde yok etmek için ulv akrep ilaçlama gerekir.

Akrepler Nerelerde Yaşar?

Akrepler evin içinde ayakkabı içinden, kitapların arasına kadar pek çok yerde gizlenebilir. Bu nedenle akrep olma riskine karşı ayakkabıları giymeden içini çırpmak önemlidir. Ayrıca önlem olarak, elbiseleri katlayıp koymak, dolapları havalandırmak, evi düzenli temiz tutmak akreplerin evinizi çekici bir yer olarak kullanmasının önüne geçer. Akrepler su ve rutubet bulunan nemli bölgelerde yaşamayı severler. Banyo, klozet, atık su kanalları, sızıntı yapan muslukların çevresi akreplerin en fazla görüldükleri bölgelerdir.

Sızıntı yapan musluk ve etraflarında gizlenen akrepler, duvar boşluklarını, çatlakları, kapı ve pencere pervazlarındaki hasarlı yerleri oldukça fazla tercih eder. Akreplerin yuvalanma ortamlarını ortadan kaldırmak için buraları onarırsanız akreplerin evinizde yaşama imkanını büyük oranda kısıtlarsınız. Akrepler nasıl yok edilir? akrep ile mücadele hangi ilaç ve ilaçlama yöntemleri ile yapılır iyi bilmek gerekir. Akrep ilaçlama firmalarından profesyonel akrep ilaçlama servisi almanız en kalıcı çözümü saplar.

Akrepler gececi hayvanlar olup, gündüzleri dinlenir, geceleri aktif olarak ortaya çıkar ve beslenmek için böcekler ile avlanırlar. Evde akrep görülmesi ile insanların huzuru kaçar ve akreplerin yok edilmesi için ilaçlama süreci başlar. Akreple karşılaşırsanız ayağınızda ayakkabı varsa hızlı bir şekilde üzerine basın. Akrebi öldürdükten sonra çıplak elle tutup atmaya sakın kalkışmayın. Peçete benzeri  bir malzeme ile tutarak gerekli tedbiri aldıktan sonra dışarı atın. Çünkü ölmemişşe ani bir hareketle iğnesini batırır.

Akreplerden kesin olarak kurtulmak için bahçenizdeki dağınıklıktan ve bina duvarlarına yaslanan yığınlardan kurtulmanız akreplerin yuvalanmasını engeller. Akrepler yuvasını toprak altlarına, yığıntıların ve kayaların dibine, oyuk kovuklara duvar arası taş altı gibi bölgelere yapar. İşte bu sebeple bahçenizi temiz ve düzenli tutmanızda yarar vardır. Bahçenizdeki çalılıkları düzene sokmalı, yığıntı eşyaları kesinlikle derli toplu hale getirmelisiniz. Akreplerin saklanma ve yuvalanma yerlerini yok ederseniz akrepler o bölgede fazla barınmaz.

Akrep Neyi Sevmez Akrebi Ne Kaçırır?

Akreplerin sevmediği kokular ile akrepleri kaçırmak için bazı bitkisel ürünler size yardımcı olabilir. Ancak hemen belirtelim bunlar kesin olarak akrepleri önleme özelliği taşımaz. Sadece belirli bir süreliğine belirli ölçüde akrebin rahatsız olarak uzaklaşması için fayda sağlayabilir. Tarçın ve lavanta bilinen en yaralı akrepten korunmanın doğal yollarından biri olarak işe yarayabilir. Bu akrep kaçıran bitkisel ürünleri dolaştıkları yerlere serpmek akrebi  o bölgeden uzak tutmada faydalı olacaktır.

Tarçın, koku olarak rahatsız edici olduğu için çoğu haşere de olduğu gibi akrepler içinde de kaçırıcı bir gösterir. Akrepler hangi kokuyu sevmez? akrebi ne kaçırır diyorsanız lavanta kokusu  akreplerin sevmediği kokulardan en başta gelen son derece rahatsız edici bir özelliktedir. Akrepleri evden uzak tutmak için bitki yetiştirmek oldukça işinize yarayacaktır. Evinizde bir saksı içinde, yada bahçenizde, pencerenizin önünde lavanta bitkisi yetiştirmek akrebi buradan uzak tutmaya neden olur.

Ayrıca süpürgeliklere, duvar diplerine, pervazlara ve kapı altlarına lavanta yağı sürerseniz akrep son derece rahatsız olur. Eczanelerden ya da tıp kimyasalları satan yerlerden toz veya sıvı halde borik asit, alarak akreplere karşı kullanabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde bazı haşerelere karşı çözüm sunabilir. Akrep ilaçları akrepleri en kısa sürede evden sökülüp atılmasını sağlayan kimyasallardır. Ancak en etkili çözüm hiç kuşkusuz akrep ilaçlama firmaları ile görüşüp akreplere karşı ilaçlama yaptırılmalıdır. Akrepler ihmale gelmez ve ciddi risk taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.