Hamam Böceği

Hamam Böceği evlerde en fazla böcek şikayetlerine yol açan zararlı bir böcek türü olup, ilaçlama talebi oldukça fazladır. Hamam böceği nasıl yok edilir? Hamam böceklerini yok etmek için müstakil bir evde ya da bir villada oturmanın belirli avantajları elbette vardır. Tek katlı yada az miktarda aile yaşayan mekanların en büyük avantajı, değişik insan alışkanlığı olmaması ve hamam böceği için çok daha etkili mücadele yaptırmanın daha basit uygulama şansı olmasıdır.

Apartman ya da restorandan farklı olarak, müstakil evlerde hamam böceklerini yok etmeyi başarırsanız, kısa zaman içinde bu böceklerin yeniden evleri itila etmeleri apartman ve sitelere oranla çok daha uzun zaman almaktadır. Bu nedenle etkili bir ilaçlama sonucu yeniden evinizi istila etmeleri neredeyse imkansız olacaktır. Bunun nedeni evinde hamam böceği olan bir alt ve üst komşunuzun olmamasıdır. Evinizde kahverengi böcek görülmeye başlanmış ise yeterince dış alanların içeri giriş kısımlarında önleyici tedbirler alınmamış gereklidir.

Bina Ve Sitelerde Böcek Sorunu

Apartman ve sitelerde görülen hamam böceği sorunlarının altında dış alanlardan Binalara Hamam Böceği Girişi olanağını sağlayan bölgelerin çok olması hamam böceği türleri buradan etrafa ve diğer dairelere yayılarak ciddi sorun oluşturmaktadır. Büyük ölçekli binalar ciddi hamam böceği şikayetleri yaşamasına olanak sağlayacak kadar kötü durumda dairelerin içlerinde böcek sorunu olduğunu gösterir. Evdeki hamam böceklerini önlemek için evinizin temizliği ve hijyenik tutulması, kritik öneme sahiptir.

İlaçlama servisi alınarak böcek ilaçlama kısmına geçmeden önce yapılması gereken en önemli şey, iyi bir gözlem yapmak ve böceklerin yoğun olarak dolaştıkları, girip çıktıkları noktaların belirlenip gıda atığı ve karanlık kısımların böcek yaşamına elverişli olan kısımlarında iyileştirme yaptırılmalıdır. Hamam böceklerinin yiyecek ve su bulmalarını sağlayan temizlik problemlerini tespit etmek böcek ilaçlaması yaptırmadan önceki en önemli hususlar arasında yer almaktadır.

Hamam Böceği Üreme Sebeplerini Tespit Etmek

Böcek üremesi evin sarı böcekler tarafından işgal edilerek ciddi huzursuzluk doğmasına yol açar. Ortalıkta yiyecek ve bulaşık bırakılması başta hamam böcekleri olmak üzere, kalorifer böceği, sinek, karınca, örümcek, kertenkele gibi pek çok zararlı türünü eve davet eder. Hamam böceklerinin evimizde yuva yapmasını sağlayan yapısal sorunların belirlenmesi gerekir. Tedbir alınacak bölgeler arasında çatlak fayanslar, kırık dökük kapı dipleri, parke kenarları, çürümeye başlamış mutfak dolapları, eskimiş ahşap bölgeler, mühim yer tutar.

Hamam böcekleri kapı dipleri, dolap araları, kablo kanalları gibi kuytu ve karanlık bölgeleri çok sevdiği için buralarda ciddi yoğunlaşmaya neden olurlar. Evinizde var olan ve bir şekilde temizlenmesi gerekir. Tüm böcek yuvaları gerekli tedbir alınıp kurutulmadığı takdirde böcek şikayetleri içinden çıkılamaz hal alacaktır. Hamam böceklerinin yaşamasını ve saklanabilecekleri yerleri bilecek teknik bilgiye sahip olan ilaçlama servisleri böcek yuvalarının etkili bir ilaçlama ile yok edilmesini sağlama konusunda bir adım önde yer alırlar.

Hamam Böceklerini Önleme Çalışmaları

Hamam böceği ilaçları, kötü temizlik koşullarından hamam böceği üremesini geçici olarak önlese bile uzun seneler böcek ilacı etkisini gösteremeyeceği için haşere şikayeti yeniden baş gösterir. Bu nedenle sadece böcek ilaçlama yaparak ve çeşitli haşere ilaçlarını kullanarak tüm problemi çözebileceğinizi zannetmeyin. Hamam böceklerinin ortaya çıkmasına ve artmasına neden olan çevresel problemleri çözmeden, evdeki hamam böceklerini yok etmek çok zordur. Evlerde böceğin yiyecek artıkları ve su kaynaklarına ulaşımı engellenmelidir.

Hamam Böceklerini Öldürmek sadece ilaçlama ile mümkün olmasına karşın asıl önemli olan böcek sorunu ortaya çıkmasını engelleyecek tedbirlerin alınmasıdır. Bu nedenle hamam böceği yuvası olabilecek tüm boşluk ve deliklerin alçı, silikon ve beton kullanılarak onarılıp temizlenmesi ve kapatılması gerekmektedir. Hamam böceklerinin yiyecek, su ve yuva bulmalarını sağlayan sebepleri bulup ortadan kaldırmak ve sonrasında etkili bir ev  ilaçlama yaptırmak çok ama çok etkili olacaktır.

Hamam Böceği Yumurtalarını Temizlemek

Daire ve ev içinde ciddi böcek pisliği ve yumurtası oluşup eğer durum gerçekten vahimse, işe yüksek emiş gücüne sahip potansiyeline sahip bir elektrikli süpürgeyle başlamak gerekir. Böcek yumurtası ve pisliklerini çektirmek oldukça önemlidir. Vakum makinesi sayesinde mutfak dolaplarının ya da çekmecelerin ya da kıyıda köşede kalmış boşlukların içinden çıkan böceklerin çoğunluğunu fiziksel olarak arındırıp böceklerin yoğunluğunu azaltır. Böceklerin sayısını azaltmak ve etraftaki hamam böceği yumurtalarını, böcek dışkılarını ve diğer tüm hamam böceği pisliklerini temizlemek önemlidir.

Bundan sonra bilinçli bir hamam böceği ilaçlama firmasından alacağınız profesyonel yardım ile çok daha uzun süreli böceksiz mekanlarda yaşama şansınız artacaktır. Böcek ilaçlama firmaları önleyici tedbirlerin en az böcek ilaçlama kadar önemli bir işlem olduğu konusunda müşterileri bilinçlendirmek durumundadır. Evde buhar makinesi varsa çatlakları temizlerken bu aletten de yararlanabilirsiniz. İyi bir buhar püskürtme makinesi, 180 derece ısıda buharı 12-13 cm ileriye püskürtebildiği için, temas ettiği yerdeki tüm böceklerin ölmesini sağlayacaktır.

Böcek İlaçları İle Hamam Böceklerine Son Vermek

Böceklerin duvar araları, eşya içleri ve mutfak dolaplarının arkasındaki asıl yoğunluğu imha etmek için güçlü hamam böceği öldürücü ilaçlar ve yöntemler kullanılması evdeki böcekleri yok eder. Kokusuz ve evden çıkmadan hamam böceklerinden kurtulmak için jel ilaçlama ve kalıcı ani etkiye sahip kaliteli böcek ilaçlarının yanı sıra, profesyonel bir uygulama olan buharlı ilaçlama şekli uygulanabilir. Böceklerin üremesini önlemek ve hamam böceklerini öldürmek için başta ilaçlama daha sonra ise etraftaki gereksiz tüm yiyecekleri ortadan kaldırmanız gerekir.

Ayrıca onarılan tüm çatlak ve boşluklar böceklerin yeni yuva aramak için dışarı çıkmalarına neden olacağından kalıcı böcek ilaçlarıyla temas etme olasılıkları da artacaktır. Hamam Böceği Mücadelesi oldukça önemli bir ilaçlama türü olduğu için hamam böceği ilaçlamasında uzman ilaçlama firmaları seçilmeli evleri istila eden bu zararlı böcekler kalıcı şekilde ortadan kaldırılmalıdır. Astek ilaçlama firması olarak yaşam alanlarında ortaya çıkan tüm zararlı böcek çeşitleri için bilinçli  ve etkili böcek ilaçları kullanarak hizmet sunmaktayız. Ağaç Kurdu Ve Tahta Kurdu yazımızı okumalısınız.

Hamam Böceği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir